Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

czapsy skórzane, sztylpy

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są zatem zalecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]