Cechy nowoczesnych blachodachówek

Cechy nowoczesnych blachodachówek

Znajdź nowoczesne blachodachówki.

Blacha na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówka – cechy oraz atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi walorami, blachy na dach należy nabywać w przetestowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08