Biegasz lub ćwiczysz regularnie? Zaopatrz się w buty sportowe!

Biegasz lub ćwiczysz regularnie? Zaopatrz się w buty sportowe!

Chcesz kupić buty sportowe? Skieruj się tutaj.

Codzienne bieganie, trening na siłowni czy uczestnictwo w sportach zespołowych wymagają, by stosownie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie można na dłuższą metę podejmować się w normalnych butach, skutkiem tego tak ważne jest noszenie obuwia sportowego.

Funkcja obuwia sportowego – nie tylko wygoda podczas treningu

Większość z osób asocjuje obuwie sportowe najczęściej z atrakcyjnym wyglądem oraz wygodą chodzenia w nich. Nie dostrzegamy ich szczególnych cech, jednakże podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w nich najlepiej. Właśnie dlatego buty sportowe nierzadko używamy też w trakcie pracy, szczególnie, jeśli wykonujemy zawód, w którym długo chodzi się bądź stoi – zauważamy je na stopach dentystów, profesorów i pracowników sklepów. Ale w przypadku sportowców korzystanie z obuwia opracowanego do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze wyniki, ale również uchronić się przed ewentualnymi kontuzjami. Obuwie do koszykówki chroni goleń oraz kostkę graczy od prawdopodobnych urazów podczas skoków, podeszwy butów do tenisa są dostosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, korki do piłki nożnej gwarantują graczom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę pozycji tak na sztucznej nawierzchni boiska, jak i na trawie, tak samo jak obuwie halowe ułatwia bieg po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest więc lokatą w lepsze wyniki sportowe, ale i w zdrowie.

Kiedy trzeba wymienić buty sportowe?

Jeżeli dla uprawianej przez nas dyscypliny sportu produkuje się dedykowane obuwie, nie warto zastępować go prostymi adidasami. Nawet tak łatwa czynność jak bieganie w nieodpowiednim obuwiu z marketu może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie należy też oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoki koszt wpływają lata spędzone przez firmy nad obserwacją mechaniki danego sportu i odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie noszące wyraźne ślady zużycia czy też uszkodzone, trzeba jak najszybciej zamienić na nowe, gdyż niewątpliwie nie spełnią ono już swoich zadań, co również może spowodować kontuzje w trakcie ćwiczeń.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]