Atuty rolet okiennych dzień i noc

Atuty rolet okiennych dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale innych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoratywną. Bogata kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.