Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Szukasz anteny telewizyjnej? Odwiedź tę stronę.

W przeważającej większości domostw znaleźć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym gadżetem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zamontować. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]