Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Na https://digitalownia.pl znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – nieograniczona wolność dla twórców

Jest sporo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo że służył przede wszystkim jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został ulubionym narzędzie game devów i artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, farbami olejnymi lub gwaszem. Digital painting daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo komputerowe – lekcje pod okiem instruktora

Praktycznie nauka malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak aby dobrze rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać najważniejsze triki używania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, należy wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw działania programu. Ważne jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]