O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

Szukasz filtru F9? Kliknij tutaj

Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też bezustannie poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry minipleat typu mini-pleat – do domu oraz urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurach, domach czy obiektach użyteczności publicznej bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością także takie zanieczyszczenia, jak roztocza, włosy bądź spaliny. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która wyróżnia się znaczną odpornością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie trzeba spełnić wyśrubowane normy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a mocna konstrukcja, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane normy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Źródło fotografii – marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46