Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Dowiedz się więcej o znakach BHP na www.poniedzialek.pl.

Na terenie naszego kraju obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg właściwego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi chociażby o zakłady pracy, biurowce, jak także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące postępowania w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zalicza się także instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na różnorodnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są również w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – można będzie zobaczyć ich treść. W wielu wypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]