Tabliczki informacyjne i BHP

Tabliczki informacyjne i BHP

Zobacz, gdzie nabyć tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy zatem gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają znalezienie odpowiedniego pokoju

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które oznaczają nieruchomości – domy, zakłady przemysłowe, urzędy, szpitale. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie odnajdziemy właściwy budynek. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach budynków, ponieważ bardzo często możemy je też dostrzec w środku. To bardzo duży zbiór znaków, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub osoby w wielkich budynkach – w urzędach w hallu widnieją tabliczki z numerami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z solidnych materiałów

Tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Znakują drzwi awaryjne, wskazują strefy wyłącznie dla personelu, mówią o regułach używania wind podczas ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych komponentów (takich jak aluminium), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]