Bagażnik rowerowy na hak – czym się różni od uchwytów na dach?

Bagażnik rowerowy na hak – czym się różni od uchwytów na dach?

Jeśli potrzebujesz bagażnika rowerowego na hak 3 rowery, koniecznie sprawdź https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Budowa ścieżek dla rowerów nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też w licznych miasteczkach turystycznych w kraju i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na urlop pragniemy wziąć ze sobą rower. Jeżeli podróżujemy bez współtowarzyszy i nasz rower to „składak”, można znaleźć dla niego miejsce w bagażniku samochodu. Trudności pojawiają się, jeśli wyruszamy całą rodziną i musimy zmieścić gdzieś kilka rowerów. W takiej sytuacji warto użyć platformy rowerowej.

Platforma rowerowa na hak a uchwyt rowerowy na dach – o czym warto pamiętać?

Rowery da się transportować na platformie rowerowej montowanej na haku albo na dachu pojazdu, instalując na nim uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda umożliwia przewóz nawet do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednakże mają również kilka minusów. Zamocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być dużą uciążliwością przede wszystkim dla osób o niskim wzroście. Prócz tego ułożenie rowerów na dachu zmienia wysokość pojazdu, i choć na ogół nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niskimi mostami, kładkami dla pieszych i bramami, to wpływa na sterowność auta z uwagi na większą podatność na silne podmuchy wiatru. Z kolei platformy rowerowe instalowane na hak przedłużają auta, wskutek tego prowadzący je kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność przy parkowaniu tyłem oraz cofaniu pojazdu. Rowery ułożone na platformie w wielu przypadkach też wystają poza obrys auta, co może być utrudnieniem przy wymijaniu innych uczestników ruchu na ciasnych uliczkach.

Jaki bagażnik rowerowy na hak kupić?

Postanawiając o nabyciu platformy na rower na hak trzeba uprzednio uwzględnić parę kwestii. Nie jest to najtańszy zakup, toteż powinno się już na początku oszacować ile sztuk rowerów ostatecznie będziemy potrzebowali zabrać ze sobą. Bagażnik na rower uznanej firmy, przykładowo od Thule, posłuży nam wiele lat i jeżeli nabywamy go w celu zabrania go na rodzinne wypady, trzeba wybrać taki, na którym zmieścimy 3 lub cztery rowery. Drugim ważnym czynnikiem jest znajomość łącznej masy rowerów – przed zamówieniem platformy należy zweryfikować czy uniesie ona ładunek jaki potrzebujemy na niej transportować. Dowiedzmy się także jak mocowane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość zabezpieczeń utrzymujących jednoślad na miejscu, to mniejsze szanse na jego przemieszczenie się w trakcie przewozu, grożące ewentualnym zarysowaniem lakieru. W razie wątpliwości, która platformę na rower kupić, rekomendujemy skonsultować się z reprezentantem sklepu oferującego taki asortyment.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]