Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Niezbędne informacje na temat food pairing. Przekonaj się!

Mimo, iż jesteśmy przyzwyczajeni do sztampowych połączeń smakowych, nie znaczy to, iż łączenie ze sobą produktów, które pozornie całkiem do siebie nie pasują, nie może dać ciekawych i, co najważniejsze, smakowitych wyników. Uświadamiamy sobie to na każdym kroku. Największe oddziaływanie na nasz smak miało naturalnie możliwość zakupu nieznanych przedtem w Polsce produktów i otwarcie się na odmienne tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby zestawienie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi rzadko już szokuje. Osoby, które zasmakowały w wyjątkowych fuzjach smaków w wielu przypadkach podejmują własne doświadczenia i samodzielnie szukają coraz to bardziej niezwykłych połączeń. Żeby te jednak dały pozytywne skutki, warto wcześniej wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – umiejętność łączenia ze sobą smaków

Chcąc, żeby nasze kulinarne eksploracje istotnie okazały się przyczyną uniesień oraz umożliwiały ujawnienie nowych smakowych wrażeń, warto działać zgodnie z kanonami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są tylko wytycznymi, których należy przestrzegać, aby aromaty mieszają się w zgodną, chociaż niezwykłą całość. Najlepiej uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tą nazwą określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które generalnie uważane są za kategorycznie do siebie niepasujące. Wszelkie reguły food pairingu są tymczasem dokładnie przemyślane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości danych substancji w stosowanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, ale też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing polega na dużej wyobraźni i instynkcie

Do uprawiania food pairingu konieczne są wyczucie oraz duża wyobraźnia, aczkolwiek to nie one okazują się kluczowe. W wyższym stopniu jest istotna znajomość zawartości konkretnych substancji w ingredientach potraw, jak również tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Tym samym świetnym posunięciem będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – tym bardziej, iż podzielenie się elementarną wiedzą trwa w przybliżeniu kilkanaście godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]