Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Bezkonkurencyjna oferta kursu gotowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – ozdabiać ciasta bądź wybierać i podawać składniki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko nabywają przydatne umiejętności, ale również uczą się niezależności i rozwijają swoją pomysłowość. A po prostu doskonale się bawią. Łączenie ciekawych smaków, dobieranie oraz mieszanie składników i nauka prostych przepisów – to wszystko powoduje, iż maluchy z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają również reguły, jakie trzeba stosować w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach uczestniczą też rodzice, jest to więc znakomita okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem posmakować tego, co udało się stworzyć.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez trzy godziny i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu maluchy przyrządzają deser oraz danie główne. Mali adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, ewentualnie przygotować smaczny makaron na słodko lub słono. W czasie kursu dzieci przygotowują też wyborny deser – mus z mascarpone i polewą. Lekcja poprzez zabawę to najlepsza metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych posiłków niesie dzieciakom sporo szczęścia. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do ozdabiania deseru bądź przyrządzania smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z maluchami.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]