Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Chcesz zamówić mystic topaz? Sprawdź www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru można mylnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze skutki daje obrabianie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również w pracy. Istotna jest również mnogość barw, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do swojego stroju.