Lampworki – co to jest?

Lampworki – co to jest?

Chcesz nabyć lampworki? Kliknij tutaj

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Najpierw były produkowane samodzielnie – surowiec topiono za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa perły lampowe. Obecnie także możemy zrobić je w domu, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem będzie niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania ognia topnieje, zaś to umożliwia danie mu rozmaitych form. Paski stopionego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków czy naszyjników.

Przy których kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do zwykłych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi bluzami i coraz częściej noszonymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą ciekawie prezentowały się jedynie przy tego typu kreacjach – to tylko sprawa pomysłowości.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]