Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli chcesz nabyć zawieszki srebrne, odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten źle reaguje też na kontakt z wodą oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.