Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Chcesz nabyć biżuterię z turkusem? Zobacz tutaj

Turkus to jeden z najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc dziwnego, iż chętnie używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane bywają z jego użyciem pierścionki, wisiorki oraz kolczyki, które idealnie łączą się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę tego minerału w szczególnym stopniu rzutuje miejsce jego wydobycia – między innymi kamienie pochodzące z Iranu są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe walory wizualne. Według części osób okazuje się bowiem talizmanem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju sprawy – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Czego unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. W szczególności powinniśmy zdejmować ją zawsze, gdy wykonujemy prace – łatwo wówczas o zarysowania. Warto także zdejmować ją przed kąpielą, bowiem środki myjące mogą zmatowić powierzchnię turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w puzderku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy tak zarysowań.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]