Biżuteria z topazami – co wybrać?

biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Poza tym jest też wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, zaś jego zalety od dawna są cenione przez jubilerów i nabywców ozdób. Może przybierać najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje wyłącznie w Brazylii, Azji, Afryce i na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa najczęściej przygotowywany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niezwykłych walorów wizualnych.

Pierścionki i pozostała biżuteria z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym metalem. Warto przy tym zaznaczyć, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki i wisiorki, ale jubilerzy wykonują również inne ozdoby. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt rzędu tysiąca złotych, natomiast za wykonane ze srebra zapłacimy aż sześć razy niższą kwotę.

Dość trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc wybrać wersje najbardziej trafiające w nasze gusta dobrze więc wybrać się do paru salonów – a to pochłania sporo wysiłku. Aby tego się ustrzec, warto zdecydować się na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie prostsze, a poza tym wchodząc do sieci mamy szansę także znaleźć pierścionki i wisiorki w niższych cenach.