Wyprawy w góry – czego wymaga się od uczestników?

Wyprawy w góry – czego wymaga się od uczestników?

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta wypraw w góry, zajrzyj na http://bit.ly/2dCjJ4y

Coraz więcej osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od szlaków wyznaczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wyzwań – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji dużo ułatwia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść długą wyprawę z niezwykle ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem i odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie górskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbruslub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które trzeba bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się więc zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]