Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Szukasz najlepszej oferty wypraw? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje podróży

Największą popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]