Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Wypoczynek na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w naszym kraju popularny od ponad 100 lat i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a zarazem pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak cudowne widoki. Rafting po Dunajcu to świetna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa obfitująca w wiele przeszkód i zakoli podaruje wiele niezapomnianych emocji.