Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Tu znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie wierzchołków gór to cel dużej części podróżników, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Niezatartych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów wabią głównie możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, niesamowite krajobrazy, a także znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda powoduje, że dotarcie na szczyt masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto także zrobić zapas leków przeciw malarii. Przed atakiem choroby uchroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty oraz nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]