Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Aktualna oferta trekkingu górskiego.

Wypady w góry mają wiele form. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud zyskujemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Skala trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do większego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji i przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w ciągu długiej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne pasma Europy, ogromnym uznaniem cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny zaś spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]