Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Wszystko o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne przebyli prawie wszystkie trasy trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Naturalnie budzą one zachwyt, lecz osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu z czasem pragną zasmakować silnych emocji płynących z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, skoro można podziwiać imponujące widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich także łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, czyli masyw górski leżący całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą liczbą turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie świata!), nie dziwi więc, iż w 2009 roku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, wysokie pionowe skalne ściany i dość strome stoki, oznaczono w nich także sporo łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści mający jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji, a także metod przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu turystów bardzo trudna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział zapewne zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w aktywny sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]