Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia także samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Manaslu i Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, gdyż częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]