Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Nie przekopuj już Internetu! Online kantor dla Ciebie odnajdziesz na nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższej placówce bankowej bądź w kantorze – te ostatnie nadal działają w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w szybko zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego też pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Jak funkcjonuje kantor internetowy?

Operacja w kantorze online jest równie łatwa jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z zeszłego dnia. Kolejnym i bardzo znaczącym walorem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe proponują też kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez użytkownika terminie bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory online to opcja dla osób lubiących komfort, a także znaczną wolność w rozporządzaniu kapitałem. Używają ich także osoby spłacające pożyczki wzięte w obcej walucie i osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski. Lecz nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.