Srebro w sztabkach – podstawowe informacje

Srebro w sztabkach – podstawowe informacje

Sztabki srebra znajdziesz na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od zawsze uważa się, że inwestowanie w metale szlachetne jest świetną metodą na lokowanie pieniędzy, która z biegiem lat daje namacalny zysk. Najpopularniejszym teraz metalem inwestycyjnym jest zdecydowanie złoto, jakkolwiek w ostatnich latach srebro wróciło do łask coraz większego kręgu inwestorów, zarówno tych z nieograniczonym, jak i skromnym potencjałem finansowym, i nie jest już postrzegane tylko jako metal przemysłowy.

Srebro w sztabkach – kruszec stosowany w rozlicznych sektorach przemysłu

Srebro pojawia się w naturze 17 razy częściej niż złoto, należy jednak podkreślić, że jego cena rynkowa w odniesieniu do ceny złota nie odpowiada tej proporcji ilościowej i zawsze jest zauważalnie niższa. Kupno srebra jest jednak trafnym pomysłem dla osób, które potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a które nie mają środków pozwalających na nabycie znacznych zasobów złota. Powinno się jednak mieć świadomość, że ze względu na swoje właściwości, srebro znajduje szerokie zastosowanie w rozlicznych sektorach przemysłu co sprawia, że jego cena mocniej reaguje na kłopoty pojawiające się na rynku światowym. Łatwo to skądinąd zobaczyć studiując wykres jego ceny z ostatnich trzech dekad. Z tej również przyczyny inwestycja oszczędności w srebro obciążona jest większym ryzykiem strat, toteż polecana jest osobom rozeznanym w bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można jednak przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro wciąż będzie wyglądało podobnie, a wraz z galopującym rozkwitem elektroniki, fotowoltaiki i medycyny, w których srebro jest na co dzień stosowane, a także nieprzerwanej popularności srebrnej biżuterii, można zakładać, że jego cena będzie systematycznie wzrastać.

Sztabka srebra – zamówić dużą czy małą?

Na wzór złota, sztabki srebra występuje w różnorodnych wagach, co pomaga stworzenie portfela, umożliwiającego odsprzedaż w razie potrzeb mniejszych lub większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym również najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o wadze uncji trojańskiej(31,1 g) oraz 100 g i 50 g. Niewątpliwie, jeśli kupimy sztabkę o wyższym ciężarze, to zapłacimy za kruszec taniej, należy aczkolwiek pamiętać, że nie da się podzielić sztabki i w przypadku chęci jej sprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto weźmie ją w całości. Z tej przyczyny jeżeli sztabki srebra mają być również asekuracją finansową na “czarną godzinę”, należy rozważyć nabycie sztabek w kilku ciężarach, aby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile rzeczywiście musimy. Można też zainwestować w względnie kosztowniejsze srebrne combibary, innymi słowy zespolone 1-gramowe sztabki srebra dające się bez trudu rozłamać. Minusem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego kupno i sprzedaż obciążone są VAT-em.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]