Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Zajrzyj tutaj, jeżeli szukasz więcej informacji o tym, co to jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację dużym i małym firmom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, a więc np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, a także wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (standardowy przelew, przelew z karty albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek nieraz przytrafiających w czasie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie spływu opłat – o zaletach mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (mają ją m.in. ING Bank Śląski i Bank Pekao) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc wystawia poniżej setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]