Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze zdrowie i otoczenie, oczyszczają powietrze oraz tłumią niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w wyniku wyładowania elektrycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła lub wpływu intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak kopiarki, laptopy czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w mieszkaniu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać niebezpieczne bakterie i wirusy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, szkołach, biurach czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.