Wlewy dożylne – leczenie witaminą C

Wlewy dożylne – leczenie witaminą C

Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą procedurą wynika głównie stąd, iż witamina C jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy syntezować jej samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć ją z zewnątrz – w codziennych posiłkach albo poprzez odpowiednio dobrane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Wiele ludzi jest przekonana, iż wlewy witaminy C pomaga w leczeniu wielu dolegliwości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Nie brak także opinii mówiących, że ta metoda może dać bardzo pozytywne efekty, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i odpowiednio odżywiać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej odnowy, jak również przyspieszać gojenie ran i usuwać zmiany skórne.

Leczenie dożylne witaminą C – o czym trzeba wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, podobnie jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Stąd nie należy przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, iż wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, iż podczas procedury obecny będzie lekarz.