W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

Jeśli chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne, skieruj się tutaj

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: stłuczenia, zapalenia czy naderwania ścięgien. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu haluksów, rwy kulszowej, ostrogi piętowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]