Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Jesteś zainteresowany terapią małżeńską UK? Skieruj się na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każda para może popaść w rozmaite problemy. Na szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić wyjątkowo skutecznie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – kiedy jest pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z najróżniejszymi trudnościami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niewiernością jednego z małżonków, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, chociaż tutaj często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, kiedy pomiędzy żoną i mężem dochodzi do konfliktów, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć problemy oraz scementować partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, żeby efektywnie pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez problemu wyszukamy polskiego psychologa również na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339