Sól kłodawska i himalajska – dlaczego warto ich używać

Sól kłodawska i himalajska – dlaczego warto ich używać

Potrzebujesz soli himalajskiej? Wejdź na superbutelki.pl.

Sól to związek chemiczny potrzebny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jakie własności ma sól kłodawska czy różowa sól himalajska? Czemu warto stosować je do przygotowywania żywności?

Właściwości różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najlepszych dodatków, który świetnie podbija smak jedzenia. Pomimo, iż nieumiarkowane użycie soli ma niepożądany wpływ na nasze samopoczucie, to jej rozsądne porcje (nie więcej niż 6 g w ciągu 24 godzin) są niezbędne dla poprawnego działania naszego organizmu. Sól zaopatruje nas bowiem w sód, tj. w pierwiastek odpowiadający za utrzymanie optymalnego ciśnienia krwi oraz gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest sól himalajska czerpana ze pokładów szacowanych na ok. 250 mln lat. Składnik ten zawiera mnóstwo wartościowych pierwiastków i minerałów, między innymi selen, żelazo czy cynk, a jednocześnie jest pozbawiony szkodliwych składników i zanieczyszczeń, np. metali ciężkich. Sól himalajska wspaniale podbija smak potraw i jest sprzedawana zarówno w postaci niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło magnezu, żelaza i wapnia

Sól kłodawska niejodowana natomiast to substancja o wysokim poziomie czystości – posiada 97% chlorku sodu i stanowi kapitalny dodatek do naszych przetworów. Jest niezastąpionym źródłem cynku, wapnia czy magnezu, a więc pierwiastków potrzebnych do utrzymania pełni wigoru. Niejodowana sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie jest poddawana , dzięki czemu nie zatraca swoich własności i jest łatwo przyswajana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest często używana nie tylko w gastronomii, ale także sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w kosmetyce, lecznictwie i rolnictwie.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]