Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Dowiedz się więcej o soku z kiszonej kapusty na http://bit.ly/30ropSO

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znów wróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, do tej pory mniej lubiane owoce oraz warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych zaletach fermentowanej żywności nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak kombucza, kefir czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Przede wszystkim te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu ciału witaminy konieczne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający multum związków mających dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Kluczowym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za przebieg fermentacji. Sok z buraków, ogórków czy pozostałych kiszonek to też doskonałe źródło witamin. Godna uwagi jest zwłaszcza duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy również pić z uwagi na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonych buraków – czemu trzeba go spożywać?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Na dodatek liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, a także pomagają radzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody żołądka lub niestrawność. Działają one także osłonowo podczas terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]