Przyczyny i metody leczenia starczowzroczności

Przyczyny i metody leczenia starczowzroczności

Szukasz wiadomości o leczeniu starczowzroczności Kraków? Dobrze trafiłeś!

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starości. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość czytania gazet, użycia telefonu komórkowego czy komputera, pisania oraz wykonywania wielu powszednich aktywności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności akomodacji oka lub jej pełnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, aczkolwiek rodzi to komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne bywają przeważnie drogie, natomiast modele dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne. Lepszym wyjściem może być zatem zlikwidowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń proste aktywności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od szeregu komplikacji przy podejmowaniu się powszednich, najłatwiejszych aktywności. Jednostki mający to schorzenie (wypada podkreślić, że często pierwsze symptomy presbiopii ujawniają się zaraz po czterdziestym roku życia) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z laptopa, jak również przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z planów jazdy) czy robieniem zakupów (wręcz uniemożliwia odczytanie etykiety produktu). Co więcej, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość lepszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę wadę niewygodne. Nie należy też zapominać, iż wada ta się nieustająco pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata skutkują w większości wypadków pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – eliminacja wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji przy pomocy okularów, dostępne jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność zakładania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są również sposobem na to, aby w czasie pojedynczego zabiegu kompletnie usunąć wadę w obu oczach.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]