Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Znajdź urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często używają urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To głównie obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby często korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. choroba nowotworowa czy niewydolność serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]