Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

Wszystko o laserowej korekcie wzroku.

Praca w przeróżnych zawodach, codzienny komfort oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to jedynie niektóre z powodów, które nakłaniają ludzi do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio bezustannie wzrasta, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia) oraz nadzwyczaj małe ryzyko potencjalnych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze problemy, bowiem stanowią czwartą (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki oraz jaskrze) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można uzyskać wspaniałe efekty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. Aktualnie najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego kształtowania, a przy tym zmniejsza ryzyko naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad wzroku przemawia sporo argumentów. Kluczowe to przede wszystkim dokładność, mała inwazyjność, skuteczność oraz niskie zagrożenie powikłań. Trzeba napomknąć też o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby oczu takie jak zaćma, karmienie piersią i ciążę, nieukończony 21 roku życia, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]