Portale o zdrowiu to źródło wiedzy, a nie alternatywa dla wizyty u lekarza!

strona o zdrowiu, blog o zdrowym stylu życia

Internet to miejsce, gdzie bardzo łatwo da się znaleźć informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci mają zwłaszcza słabość do radzenia się Google odnośnie zagadnień zdrowotnych, częstokroć wręcz poprzedzając decyzję o konsultacji z lekarzem dniami buszowania po sieci w celu własnoręcznego znalezienia odpowiedzi na palący problem. Ale czy to rozsądny sposób stosowania wiedzy publikowanej na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowiu i urodzie to nie alternatywa dla specjalistycznej porady lekarskiej

W ogromie artykułów o żywieniu, zdrowiu i zabiegach estetycznych publikowanych w internecie jest mnóstwo dobrych treści pisanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zafascynowanych tematyką zdrowia i od lat działających w branżach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z porad umieszczanych na stronach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na uznaniu ich jako alternatywy dla bezpośredniej konsultacji lekarskiej. Portal o zdrowiu i urodzie, o ile dostarcza rzetelnych informacji, może jednakowoż stać się przydatnym źródłem pomocnej wiedzy, która przygotuje czytelnika do sprawnej nawigacji po świecie naszej służby zdrowia. Wpis opisujący symptomy sygnalizujące konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście. Z kolei przeczytanie w sieci dokładnego opisu operacji wyjaśnionej niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem zaplanowanego zabiegu i obniżyć stres z nim związany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl