Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Chcesz zamówić maseczkę ochronną na twarz? Sprawdź https://vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze niedawno maski ochronne kojarzyły się tylko ze służbą medyczną czy też turystami z Azji odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z powodu rozprzestrzeniających się coraz częściej ciężkich chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, maski jednorazowe oraz te, których można używać kilkukrotnie, są często zakładane przez Polaków.

Do czego służy maska ochronna?

Maseczki ochronne zasłaniają usta oraz nos, dzięki czemu prawdopodobieństwo przedostania się wirusów i zarazków do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele maseczek wyposażone są w przezroczystą plastikową przesłonę, która całkowicie chroni twarz, a zwłaszcza oczy, przez które też może dojść do infekcji. Maseczki na twarz powinny być używane przez pielęgniarki, lekarzy czy policjantów, którzy są szczególnie narażeni na ciągły, bezpośredni kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym jednostkom takie maski przydadzą się do ochrony przed groźnymi zarazkami podczas codziennych zakupów czy podróży transportem publicznym. W czasie zagrożenia „złapaniem” niezwykle groźnego koronawirusa COVID-19 jest to poniekąd przymusem.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do codziennego wykorzystania?

Maski powinny być komfortowe i zapewniać bezproblemowe oddychanie. Maseczka powinna mieć kontakt ze skórą włącznie nie drażniącą powłoką materiału, np. bawełny. Rekomenduje się kupować maski na twarz, które uszyto z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w medycynie i które przed zapakowaniem są ozonowane. Niektórymi maseczkami można posługiwać się wielokrotnie, rzecz jasna pod wymogiem zastosowania wskazówek zawartych w dołączonej do opakowania instrukcji.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]