Maska jednorazowa – kiedy należy jej używać?

Maska jednorazowa – kiedy należy jej używać?

Sprawdź, gdzie nabyć maseczkę jednorazową, wejdź na https://vitberg.com/firma/sklep/

Z początkiem 2020 r. na wszystkie europejskie państwa padł strach wywołany szybko rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilkunastu dni zwiększył się więc popyt na rozmaite produkty ochronne, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego jest nam konieczna maseczka jednorazowa?

Obok żelu antybakteryjnego, jednorazowe maski są teraz najbardziej pożądanym środkiem ochrony osobistej, potrzebnym przede wszystkim pracownikom służby zdrowia, ale też zwyczajnemu obywatelowi. Są niezastąpione w trakcie wizyt w sklepie lub aptece czy podróży do pracy, innymi słowy zawsze tam, gdzie spotyka się większą grupę osób nam nieznanych. Dlaczego warto je nosić? Maseczka jednorazowa zakrywa usta oraz nos, a więc zmniejsza niebezpieczeństwo przedostania się patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, że powinny nosić ją w głównej mierze osoby chore, niemniej jednak dla zdrowych także są one dodatkową zaporą ochraniającą przed ewentualną stycznością z wirusami i zarazkami, które może przekazywać osoba chora, nie przejawiająca jeszcze objawów zarażenia.

Maska jednorazowa – zrobić ją samemu czy kupić u producenta?

Prostą maskę jednorazową można zrobić samemu, lecz najlepiej nabyć taką, wykonaną z materiałów filtrujących stosowanych w branży medycznej. Maseczki ochronne wytwarzane w zakładach charakteryzują się także wyższą trwałością i jakością. Ważną częścią takich maseczek są warstwy składające się z filtru celulozowego. Mają one także wyższą gramaturę. Nawet jeśli na niezbędne wypady po zakupy zdecydujemy się ubrać maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która zapewnia komfort i nie powoduje podrażnienia skóry. Po wykorzystaniu maski postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta, by bezpiecznie ją zutylizować.

Nasza lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]