Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, wykorzystując nowoczesne sprzęty i – przede wszystkim – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować nam, iż leczenie będzie w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co stomatolog jest w stanie dotrzeć do najgłębiej zlokalizowanych warstw zęba. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie narzędzi. Których?

Jakimi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Obok narzędzi ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując prawie do zera ryzyko wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest również mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie sporej precyzji ułatwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty oraz poprawienie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, że nie zawsze będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do lekarza posługującego się nowoczesnymi akcesoriami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w internecie.