Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale też posiadają wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu leczenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się palenia tytoniu, alkoholu i gorących potraw. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają obrzęk i ból.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo istotne jest to, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.