Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się ogromną trwałością. Jego ogromnym atutem jest także to, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.