Implanty zębowe to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant, a tak naprawdę jego korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli zakładanie pełnej protezy czy mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ten proces i jak należy się do niego przygotować.
Implanty zębowe – jak przebiega ich wstawienie?
proces wszczepienia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Ponadto ważne jest również stosowne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. Pozwala to na dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Dokładność niezbędna jest również przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w kości. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębowe a obawa przed bólem
Myśl o założeniu implantu stomatologicznego rodzi u wielu pacjentów obawy związane z ewentualnym silnym bólem doświadczanym podczas zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest całkowicie bezzasadny. Nowoczesna implantologia korzysta z bardzo wydajnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkiem wyeliminuje problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.