Czym jest AMD i jak je leczyć?

Czym jest AMD i jak je leczyć?

Laser 2RT Kraków. Czytaj więcej na voigtklinikaoka.pl

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i wyraźnie redukuje jakość widzenia. W dzisiejszych czasach kliniki okulistyczne oferują pomoc w leczeniu tej dolegliwości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Kto najczęściej cierpi na AMD?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej cechująca się największym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. AMD jest chorobą, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku oraz zniekształceniem obrazu. Rozróżniamy postać mokrą oraz suchą tej choroby. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią najczęściej osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, a zespół przyczyn choroby nie został w dalszym ciągu w pełni zrozumiany. Przypuszcza się jakkolwiek, że za AMD odpowiada niewłaściwy tryb życia – przykładowo długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, nadwaga bądź palenie tytoniu. Istotne mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz pozostałe schorzenia współistniejące, np. hipertensja bądź cukrzyca. Dzisiejsza medycyna wytworzyła szczęśliwie techniki, które efektywnie leczą to schorzenie. Leczenie AMD przeprowadza się z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej AMD.

Leczenie AMD – czy jest obarczone ryzykiem?

Specjalistyczny laser 2RT działa na starzejące się komórki oka przy tym nie wywołując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Zabieg ten nie jest obarczony ryzykiem, co powoduje, że może być przeprowadzany u różnych grup pacjentów narażonych na wadę lub utratę zdolności widzenia. Metoda laserowa powstrzymuje zachodzące procesy zwyrodnieniowe i mobilizuje komórki do odtwarzania się. Zabieg 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – w trakcie zabiegu chory nie odczuwa bólu. Praca lasera trwa jedynie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczulane jest miejscowo.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]