Chirurdzy muszą posiadać duże doświadczenie, zwłaszcza jeśli zabiegi obejmują zakres układu krwionośnego. Zobaczmy zatem jakie zabiegi wykonuje chirurg naczyniowy i jakimi kryteriami należy kierować się szukając doświadczonego lekarza.
Chirurg naczyniowy – kiedy pomaga?
Nowoczesna chirurgia ciągle się udoskonala i umożliwia wyleczenie nawet niezwykle ciężkich przypadków. Chirurg naczyniowy najczęściej przeprowadza zabiegi dotyczące choroby zakrzepowej, przepukliny i owrzodzeń żylnych, będących efektem powolnego odkładania się w naczyniach szkodliwych związków. Choroby tego rodzaju dokuczają szczególnie po pięćdziesiątce, a także u pacjentów lubiących używki i tłuste jedzenie. Palenie papierosów, jedzenie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia – to najwięksi wrogowie naszych naczyń krwionośnych.
Jakiego rodzaju operacje wykonuje chirurg naczyniowy
Chorzy cierpiący na chorobę zakrzepową zazwyczaj poddawani są operacjom wykonywanym nieinwazyjnymi metodami. Najpopularniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i skleroterapia. Termoablacja to leczenie z użyciem niewielkiej elektrody, stosowana przy usuwaniu naczyń hemoroidalnych. Bardzo przydatna jest też skleroterapia, zwłaszcza w likwidowaniu widocznych naczyń krwionośnych. Chirurgia naczyniowa opiera się na mało inwazyjnych technikach, jednak zawsze sprawdzajmy przede wszystkim wiedzę i umiejętności chirurga, który zajmie się operacją. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najlepsze kliniki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Poznań i Gdańsk.