Badania dla operatorów

Badania dla operatorów

Zamów badania operatorów Kęty na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/.

Są potrzebne jeśli chcemy sprawdzić, czy określona osoba jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka oraz innego pojazdu. Mimo, że część badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co warto się przygotować?

Wstęp do badania operatorów

W początkowej części testu potencjalny operator uzupełnia opracowany przez psychologa kwestionariusz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w rozmaitych, czasem trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza przyszłego kierowcy, prowadzący będzie mógł stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz przetestować jego sprawność intelektualną i zdolności interpersonalne. Zawartość formularza jest zależna od zawodu starającego się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów zwykle powoduje duży stres, jednak jej zaliczenie nie jest problemem.

Psychologiczne badania operatorów

Ostatnia część badania operatorów wymaga użycia odpowiednio opracowanych aparatów. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Należy wiedzieć, że w niektórych sytuacjach ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył gorszego nastroju lub badanie wykaże, że przed odwiedzeniem przychodni spożył napój alkoholowy. Badanie może zostać wówczas odłożone na inny termin lub – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]