Atuty oczyszczaczy powietrza

Atuty oczyszczaczy powietrza

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, pyły zawieszone PM2.5, kurz, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Obecnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną zatrzymane w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w obsłudze oraz energooszczędne.