Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Znajdź podporę stropową na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się ich używa? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, imponującą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]