Jakie jest zastosowanie szalunków?

Jakie jest zastosowanie szalunków?

Potrzebujesz szalunków Kraków? Odwiedź tę stronę

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można też solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zapełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także specjalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że małe firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]