Izolacje przeciwwodne – kiedy są potrzebne?

Izolacje przeciwwodne – kiedy są potrzebne?

Wilgoć jest ogromnym zagrożeniem dla każdego budynku. Z tego względu tak ważne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, bo ta ochroni go przed niebezpiecznym wpływem wody zawartej w gruncie. W wielu przypadkach wystarczające okażą się izolacje lekkie, ale kiedy dom wzniesiony będzie na gruncie bez ujścia wody deszczowej, niezbędne okaże się zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie zaleca się także, jeżeli dom zlokalizowany jest na terenie poniżej poziomu wody. Ważne jest, by woda nie niszczyła budynku wskutek naporu na jego mury. Jakie jednak typy izolacji przeciwwodnych są dostępne? I wreszcie – której ekipie powierzyć wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Jakie izolacje przeciwwodne okażą się odpowiednie?

Wyróżniamy trzy typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje lekkie, które stosowane są, jeśli nie notuje się bezpośredniego zagrożenia wynikającego z obecności wody. Gdy natomiast woda jest dużym kłopotem, powinniśmy postawić na któryś z dwóch innych typów izolacji. Średnie stosuje się najczęściej na terenach z gruntem zwartym, w którym nierzadko zbiera się woda. Izolacje ciężkie są z kolei stosowane na terenach, gdzie notuje się wysokie ryzyko pojawienia się podtopień – takie izolacje muszą charakteryzować się dużą odpornością oraz zabezpieczać obiekt nawet przed mocno napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – jakiej firmie zlecić ich wykonanie?

Jak łatwo stwierdzić, wytrzymałość izolacji przeciwwodnych rzutuje na ochronę ludzi przebywających w obiekcie. Dlatego powinniśmy dobrze rozważyć decyzję co do ekipy, która je przygotuje. O jakich czynnikach zatem nie możemy zapomnieć wybierając ekipę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno okażą się umiejętności jej specjalistów – dobrze więc dowiedzieć się, ile lat działa ona na rynku hydroizolacji oraz jak komentują ukończone przez nią projekty dotychczasowi klienci.